Sevgili Meryem Ablacigim,

Öncelikle merhabalar diyorum ve iyi olduğunuzu umuyorum. Sonra da sizi o güzel web sitesinden dolayı tebrik etmek istiyorum...

Şu an üniversitenin kütüphanesindeyim. Internete girdim ve uzun uzun sitenizi dolaştım, inanin ki çok hoşuma gitti. Gerçekten çok güzel, enteresan ve yararlı bilgiler ve haberlerle dopdolu bir site. Başarılarınızın devamını diliyorum.

Umarim Betül`cüğüm de iyidir. İnşallah Türkiye`deki işlerinizi yoluna koymuşsunuzdur, burada ne de olsa biraz tedirginlik yasamıştınız.

Bizleri sorarsanız: Annem okulunda, babam malum olan işleriyle uğraşıyor. Burak ve ben de derslere devam ediyoruz. Benim sınavlarım Temmuz'da. Bu yüzden yavaş yavaş disiplinli bir tempoya girmem gerekiyor.

Havalar aşırı sıcak ve bunaltıcı olduğundan dolayı bu disiplini korumak biraz zor oluyor ama hayırlısı diyelim artik...

Ayrıca Meliha Abla'ya da selam ve sevgilerimi iletmek isityorum, kendisini gercekten çok sevdik, çok cıvıl cıvıl bir insan...

Meryem Ablacığım, inşallah Türkiye`de en kısa zamanda görüşmemizi umuyorum, başarılarınızın devamını diliyor, Betül`cüğümü ve sizi dolu dolu öpüyorum, kucak dolusu sevgi ve selamlarimi yolluyorum. Kendinize iyi bakin lütfen, sevgiler

Tuba Şenocak

 

Sevgili Şenocak;

Site kurduğunuzu dün öğrendim. Çok sevindim. Şimdi de öylesine bir göz gezdirdim. Sizin adınıza çok sevindim.

Bu akşamdan itibaren; sayfa sayfa, satır satır inceleyeceğim. Şimdiden özür diliyorum ki bulduğum hataları hemen eleştiririm. Çünkü bu benim genlerimde var. Bir de yapılan bir şeyin; tam, eksiksiz, kusursuz olmasını istememden.

Ama, yukarıda da değindim ya; bu siteyi yapmak başlı başına tebrik edilecek bir girişim.

Sizi her zaman " en hanımefendi sanatçı" diye anıyor ve anlatıyorum. Bu sitenizi de türküye düşkün herkese tavsiye edeceğim.

"Şimdilik" kaydıyla; hoş kalın, başarılı olun.

Günleriniz güzel, işiniz kolay, bulunduğunuz her mekân şen olsun.

Çetin Şinikçi

06750 Akyurt / ANKARA

 

Meryem Hanim Merhaba !

Fransa Strasbourg'tan size kucak dolusu sevgiler, selamlar... Sitenizi iki gündür ziyaret ediyorum, çok beğendim; elinize sağlik. İleride daha geniş yazışmak umuduyla, hosçakalınız.

Meliha Hanım'a da çok selamlar, sevgiler...

Giresunlular Derneği'nden Fahri Ekmekçi

 

Sevgili Meryem merhaba,

Mailini alınca çok mutlu oldum ve siteni dolaştım. Seni gönülden kutluyorum. Yaşamını stüdyoya hapsetmediğin ve dünyaya açıldığın için ne mutlu sana!

Çok yararlı bölümler var sitende. Türkü hikayeleri bölümünde derleyici ya da kitap yazarı gibi kaynak göstermen daha doğru olabilir diye düşünüyorum. Ayrıca türkü notaları da yayınlamaya ne dersin?

Seni sevgiyle öpüyorum, haberleşiriz, arkadaşlara selamlar :-))

Sümer Ezgü

 

Sayın Meryem Hanım,

Öncelikle sizi tebrik ediyorum. Bizlere sesinizi sunduğunuz için. İnternet sayfanız çok hoş olmuş. Ben şu anda Atatürk Üniversiteisi Güzel Sanatlar Resim Öğretmenliği Bölümü 3. sınıf öğrencisiyim. Aslen Manisa Turgutlu'luyum. Hocam İbrahim Acet ile birlikte Manisa ve Turgutlu yöresine ait birçok yaptığımız derleme şu an TRT arşivindedir. 1997 yılından buyana Manisa ve İzmir bölgesel radyolarında birçok program sunuculuğu yaptım. Konferans, panel ve birçok konserde sunuculuk yaptım.

Ayrıca şu anda da ilkdefa Polis Radyosunda (Ağrı Polis Radyosu) 2000 yılından bu yana polis memuru sıfatına haiz bir kişi olmadan program yapmaktayım. Sözün özü ulaşabildiğim tek büyüğüm olmanız nisbetiyle değilde ulaşmak istetiğim tek büyüğüm olmanız nedeniyle bana TRT Sunuculuğuna nasıl müracaat etmem gerektiğine dair yardymcı olmanızı istirham ediyorum.

Sevgi ve Saygılarımla,

İbrahim Sudak

 

Tekrar merhaba

Çalışmalarınızın güzel olduğunu birkez daha yinelemek istiyorum.ancak Neşet Ertaş ve Nida Tüfekçi ustalara da yer verirseniz dahada güzel olur düşüncesindeyim.

Muhsin Turan

 

Kardeş,

Tebrik ediyoruz, Çok beğendik. Başarılar..

E.KARABULUT-M.AKÇAY

 

Öncelikle iletime cevap verdiğiniz için teşekkür eder, daha sonra da bu kadar geç cevap yazdığım için özür dilerim. Şu anda Memleketin olan Manisanın Turgutlu ilçesindeyim. Burada bir hayli yoğun bir çalışma içerisindeyim. Yine size bahsettiğim aktiviteler gibi. Manisa ve Turgutlu da gerçekleşen 7 günlük bir organizasyonda sunuculuk yapmaktayım. ancak fırsat bulup size yazabiliyorum. Tekrar kusura bakmayın.

Adresinizi sizinle ilgili trt'de yaptığınız bir program sırasında öğrenip hemen siteyi ziyaret etmiştim. Lakin hâla arama motorlarında rastlayamıyorum. ilginize teşekkür ediyorum.

Tekrar görüşmek dileği ile sevgi ve saygılarımla,

İbrahim Sudak

 

Meryem merhaba,

Nihayet...beklediğime değmiş...:)) İnan biraz kıskandım, tabii hayranlık ta var.Yeteneklerini en güzel şekilde değerlendirmişsin ne mutlu sana.Bana resimlerinden bahsetmemiştin ,sürpriz oldu.Bir resimle ilgili kritik yapmamı istemiştin ama kendi resmin olduğunu söylememiştin.:) Resimlerine eleştiri getirmek ukalalık olur, şiirlerine bayıldım. Birkaç şiirinde duygu yoğunluğu çok fazla, Tatlı Betüş'e yazdığın çok hoş, bir de Yaralı Gönül az ama çok anlamlı, tabii Nereye Kadar, Perişan, Nihavent Şarkı.. Meryemcan, gerçekten tebrik ediyorum. İnsanların birikimlerini aktarması, yeni birşeyler ortaya koyması çok güzel. Sayfayı hazırlayanların da ellerine sağlık. (Pembe rengi sen mi seçtin?)

Hüseyin

 

Meryem Hanım siteniz çok güzel olmuş.Tebrik ederim.
Akif Kirişçi

 

Saygdeğer Meryem Senocak

Sizi saygı ile selamlarım. Ben de sizin gibi Türk halk müziği ile ilgilendiğim için bilgiayarda Türk halk müziği ararken sizin sitenizi buldum .Ben kendimce biraz bağlama çalıyorum notayı okumasını biraz biliyorum .Sizden bir ricada bulunsam acaba yapar misiniz? Türkülerin notaya alındığı nota kitabı acaba kaç paradır? TRT' nin kendisine ait vardır galiba .O kitaptan.

Saygilarimla Necdat Demirel.

 

 
 

İletişim için tıklayınız.